مشهد، چهار راه لشگر، جنب فروشگاه جانبو، کلینیک دیابت پارسیان طبقه۲ ( خانه زخم )

شماره تماس : ۰۹۱۵۹۳۷۱۰۷۵

پانسمان بعد از عمل کیست مویی

پانسمان بعد از عمل کیست مویی

رزرو نوبت

 درمان انواع زخم توسط برترین کارشناسان زخم مشهد

پس از انجام هر نوع عمل جراحی، انجام اقدامات مراقبتی از اهمیت ویژه ای برخوردار است تا بیمار هر چه سریعتر به بهبودی برسد. در مورد کیست مویی یا سینوس پیلونیدال نیز این موضوع صدق می کند و پانسمان بعد از عمل کیست مویی بسیار مهم است. برای این منظور بیماران باید با نحوه صحیح پانسمان این ناحیه آشنا باشند تا در صورت لزوم بتوانند به طور روزانه پانسمان را تعویض کنند. در ادامه مطلب در مورد نحوه پانسمان بعد از عمل کیست مویی بیشتر صحبت خواهیم کرد.

کیست مویی چیست؟

قبل از آشنایی با نحوه پانسمان بعد از عمل کیست مویی، بهتر است با این بیماری آشنا شوید. کیست مویی یک بیماری شایع در ناحیه نشیمنگاه است که به آن موی برگشتی نیز گفته می ‌شود. این بیماری زمانی ایجاد می‌ شود که ساقه مو نتواند به سمت بیرون رشد کند و راه خروج پیدا نکند. در نتیجه، باکتری ‌ها و سلول‌ های مرده در این ناحیه تجمع پیدا می ‌کنند و با گذشت زمان، به آسیب بافت ‌های اطراف منجر می ‌شوند. علائم کیست مویی معمولاً شامل تورم، خروج بوی بد و چرک، وجود سوراخ یا گودی در آن ناحیه و احساس درد است.

برای درمان انواع زخم در مشهد همین حالا با کارشناسان ما تماس بگیرید.

تا چه مدت باید پانسمان کیست مویی را عوض کنیم؟

برای بیماران مبتلا به سینوس پیلونیدال که جراحی با روش باز را انجام داده اند، پانسمان حداقل به مدت 2 تا 3 ماه باید تعویض شود. به طور کلی، زمان تعویض دقیق پانسمان به سرعت بهبودی زخم بستگی دارد. باید توجه داشت که بهبودی زخم در جراحی باز به طور کلی بسیار طولانی ‌تر است. بنابراین، برای بیمارانی که شاغل هستند و به دوره نقاهت کوتاه ‌تری نیاز دارند، پیشنهاد می ‌شود که با پزشک معالج خود مشورت کرده و روش‌ های درمانی با دوره نقاهت کمتر، مانند درمان با لیزر را در نظر بگیرند.

پانسمان بعد از عمل کیست مویی

تعویض پانسمان کیست مویی پس از انجام عمل به روش باز

پس از جراحی باز برای درمان کیست مویی، روند بهبودی زخم به شکل قابل توجهی کندتر است. در این شرایط، پانسمان اولیه معمولاً روز بعد از عمل انجام می ‌شود و بیمار به کمک یک فرد دیگر نیاز خواهد داشت. برای تعویض پانسمان، ابتدا محل زخم باید کاملاً با سرم شستشو داده شود و سپس پانسمان جدید در داخل زخم قرار گیرد. این فرایند باید به طور منظم و روزانه انجام شود تا بهبودی زخم تسریع یابد. در صورت عدم رعایت این موارد، خطر بروز عوارضی مانند عفونت یا خونریزی پس از عمل افزایش خواهد یافت.

برای درمان انواع زخم در مشهد همین حالا با کارشناسان ما تماس بگیرید.

تعویض پانسمان کیست مویی بعد از جراحی به روش بسته

پانسمان بعد از جراحی کیست مویی به روش بسته به شرح زیر است:

  • پزشک محل جراحی را پانسمان کرده و به شما توصیه می کند که برای 3 روز پس از عمل، به پانسمان دست نزنید.
  • در طی این عمل جراحی، یک لوله زهکشی (درن) در محل جراحی قرار داده می شود. این درن به بیرون از بدن هدایت می شود تا امکان خروج ترشحات و خون اضافی از محل جراحی فراهم شده و روند بهبود تسریع گردد.
  • در روز سوم پس از عمل، شما باید به پزشک مراجعه کنید تا پانسمان را برداشته و درن را خارج کند. این کار باید توسط پزشک انجام شود و شما نباید قبل از آن به پانسمان دست بزنید.
  • پس از برداشتن پانسمان و خارج کردن درن، دیگر نیازی به پانسمان مجدد محل جراحی نیست و آن منطقه می تواند به صورت باز رها شود تا به طور کامل ترمیم و بهبود یابد.

پانسمان بعد از عمل کیست مویی

تعویض پانسمان کیست مویی بعد از لیزر

برداشت کیست مویی با استفاده از لیزر یکی از بهترین و امن‌ ترین روش ‌های جراحی است که به آن عمل سرپایی نیز گفته می ‌شود. در این روش، پزشک یک سوراخ بسیار کوچک در پوست ایجاد می ‌کند تا کیست و عفونت موجود در آن تخلیه شود. مزیت اصلی این روش درمانی، کوتاه بودن دوران نقاهت و بهبودی پس از عمل است. همچنین، خطر عفونت در این روش بسیار کم است و در اغلب موارد، نیازی به تعویض پانسمان وجود ندارد. با این حال، در برخی موارد که کیست جراحی ‌شده بزرگ باشد و ترشحات بیشتری از آن خارج شود، پزشک ممکن است در روزهای اولیه پس از عمل، پانسمان زخم را توصیه کند. در این مواقع، برای پانسمان و محافظت از زخم، می ‌توان آن را با یک گاز استریل پوشاند تا از ورود آلودگی جلوگیری شود.پ

برای درمان انواع زخم در مشهد همین حالا با کارشناسان ما تماس بگیرید.

مراجعه به مراکز درمانی برای تعویض پانسمان کیست مویی

بعد از جراحی سینوس پیلونیدال، پزشک معالج شما توصیه می‌ کند که پانسمان زخم را به طور منظم تعویض کنید. این فرایند می تواند به سادگی و بدون نیاز به مراجعه به مرکز درمانی انجام شود. اما توصیه می شود برای انجام ایمن این کار به مراکز درمانی مراجعه کنید. کلینیک خانه زخم علاوه بر درمان زخم دیابت در مشهد، انواع پانسمان از جمله پانسمان بعد از کیست مویی را نیز انجام می دهد. اگر ساکن شهر مشهد هستید می توانید به کلینیک خانه زخم مراجعه کنید و از دقت و تخصص کارشناسان این مجموعه برای پانسمان زخم خود استفاده نمایید. در صورت وخامت اوضاع، می توانید از خدمات درمان و پانسمان این کلینیک در خانه نیز بهره مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه زخم پارسیان