مشهد، چهار راه لشگر، جنب فروشگاه جانبو، کلینیک دیابت پارسیان طبقه۲ ( خانه زخم )

شماره تماس : ۰۹۱۵۹۳۷۱۰۷۵

پینه پای دیابتی، درمان کالوس پا

پینه پای دیابتی، درمان کالوس پا

رزرو نوبت

 درمان انواع زخم توسط برترین کارشناسان زخم مشهد

در عصر حاضر، مدیریت و درمان زخم‌ های ناشی از دیابت، به ویژه پینه پای دیابتی یا کالوس پا، به یکی از مهمترین چالش ‌های بهداشتی برای بیماران دیابتی تبدیل شده است. با توجه به افزایش فزاینده شیوع دیابت در سراسر جهان، نیاز به مراکز تخصصی درمان زخم‌ های دیابتی، همچون کلینیک ‌های مراقبت از پا و زخم ‌های پاشنه، به شدت احساس می ‌شود. این مراکز، خدمات تخصصی و کاربردی در زمینه مراقبت و درمان زخم‌ های دیابتی ارائه می ‌دهند. در ادامه این مطلب قصد داریم تا با معرفی کالوس پا و انواع آن، به بررسی روش های کالوس تراپی بپردازیم تا به افراد مبتلا در داشتن زندگی سالم‌ تر و باکیفیت ‌تر کمک کنیم.

کالوس پا چیست؟

کالوس و پینه، انواع سختی و ضخیم شدگی در پوست هستند که معمولاً به دلیل فشار یا اصطکاک مداوم ایجاد می ‌شوند. در افراد سالم، پینه‌ ها تا زمانی که بزرگ و دردناک نشده باشند، مشکل خاصی ایجاد نمی‌ کنند. اما در بیماران دیابتی و افرادی که دچار اختلال در گردش خون پا هستند، پینه‌ ها در دراز مدت می ‌توانند زخم و عفونت در کف پا و انگشتان را به دنبال داشته باشند. یکی از علل اصلی تشکیل پینه‌ ها در افراد دیابتی، پوشیدن کفش‌ های تنگ و نامناسب است.

انواع پینه پا

در ادامه مطلب انواع پینه پای دیابتی را بیان خواهیم کرد:

پینه پاشنه پا

پینه پاشنه پا یک ناحیه بزرگ و پهن از پوست پاشنه پاها است که در آن پوست پاشنه خشک، پوسته پوسته و سفت و سخت می ‌شود. به طوری که با لمس این ناحیه، احساس زبر و خشنی خواهید داشت.

کالوس کف پا

گاهی اوقات پینه در کف پا نیز ایجاد می‌ شود. کف پا یکی از نقاطی است که بیشتر در معرض سایش و فشار قرار دارد. در نتیجه ممکن است احساس کنید که کف پای شما پینه بسته است. این احساس زمانی ایجاد می ‌شود که پوست کف پا کمی ضخیم ‌تر از حالت معمول به نظر می ‌رسد. گاهی حتی ممکن است که رنگ پوست هم تغییر کند. اگر پینه کف پا منجر به درد یا کاهش اعتماد به نفس شما در ظاهر کف پا شود، باید درمان آن را در دستور کار قرار دهید.

پینه پای دیابتی، درمان کالوس پا

پینه پا چگونه درمان می شود؟

انواع روش درمان پینه پا شامل موارد زیر است:

  • استفاده از کفش های مناسب و قالب گیری شده برای دیابتی ها، این کفش ها فشار را از نقاط مستعد پینه برداشته و از ایجاد آن جلوگیری می کنند.
  • اصلاح سبک زندگی، اجتناب از پیاده روی طولانی مدت، ایستادن های طولانی و چهار زانو نشستن
  • مراقبت روزانه از پاها که شامل شستشو، خشک کردن بخصوص بین انگشتان، مرطوب کردن پوست با کرم های مخصوص، استفاده از سوهان پا در حمام می شود.
  • پوشیدن جوراب های نخی سفید و کفش های مناسب هنگام راه رفتن
  • بررسی و حذف اجسام خارجی داخل کفش قبل از پوشیدن آن
  • ترک سیگار، چون کاهش تعریق سطحی ریسک پینه پای دیابتی را افزایش می دهد.

در مجموع، پیدا کردن و رفع علت ایجاد پینه پا از طریق تغییر عوامل خطرساز، مهمترین گام درمان است. برای انجام کالوس تراپی پا و درمان زخم دیابت در مشهد می توانید به کلینیک خانه زخم مراجعه کنید. همچنین، دریافت خدمات انواع زخم دیابت و پانسمان در منزل توسط این کلینیک برای بیماران فراهم شده است.

بهترین درمان برای پینه پا

کالوس تراپی پا در افراد دیابتی بسیار مهم و ضروری است. چرا که پینه‌ ها در افراد دیابتی می‌ توانند به زخم‌ های فشاری و نوروپاتی  تبدیل شوند و عوارض جبران ‌ناپذیری در پی داشته باشند. بنابراین، توصیه می‌ شود که افراد دیابتی در اسرع وقت برای درمان این مشکل اقدام کنند. چرا که درمان سریع پینه پا علاوه بر کاهش هزینه، باعث سرعت روند بهبود زخم ها می شود.

درمان پینه ‌ها در افراد دیابتی بسیار تخصصی است و نیاز به نظر کارشناسان زخم دارد، زیرا در غیر این صورت ممکن است عفونت در پا باقی بماند و عوارض جبران ‌ناپذیری به بار آورد. درمان کالوس پا، توسط کارشناسان خبره زخم در کلینیک خانه زخم انجام می شود. کارشناسان درمان زخم پای دیابتی مشهد می‌ توانند با شناسایی علت تشکیل پینه و به کارگیری روش‌ های مناسب درمانی، از تبدیل شدن پینه به زخم پیشگیری کنند.

پینه پای دیابتی، درمان کالوس پا

Faq

  1. علت ایجاد پینه یا کالوس پا چیست؟

پینه یا کالوس پا به دلیل فشار و اصطکاک مکرر بر نواحی برجسته و استخوانی پا ایجاد می‌شود. البته در افراد دیابتی این مشکل به خاطر کاهش گردش خون در پا رخ می دهد.

  1. چه زمانی برای درمان پینه پا به پزشک مراجعه کنیم؟

پینه دردناک یا ملتهب نیاز به مراجعه به کارشناس زخم دارد. به طور کلی، پینه پا نباید به طور خودسرانه درمان شود. افراد باید حتما با پزشک متخصص مشورت کرده و تحت نظر وی قرار گیرند، به ویژه اگر دچار شرایط خاصی مانند دیابت هستند. این روش درمانی امن ‌تر و مؤثرتر است. اگر ساکن شهر مشهد هستید، می توانید به کارشناسان کلینیک خانم زخم در مشهد مراجعه کنید و از خدمات بی نظیر این مجموعه استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه زخم پارسیان